بازار آریا

آخرين مطالب

لاریجانی در پاسخ به تهدیدهای ترامپ:

مانورهای دیپلماتیک تاثیری بر اراده مردم ایران ندارد/ به موقع پاسخ رفتارهای‌تان را می‌دهیم اقتصاد ايران

مانورهای دیپلماتیک تاثیری بر اراده مردم ایران ندارد/ به موقع پاسخ رفتارهای‌تان را می‌دهیم

  بزرگنمايي:

آریا بازار - رئیس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور آمریکا گفت: چند روز پیش رئیس‌جمهور خودشیفته و عقب‌افتاده آمریکا، ایران را تهدید کرد. اما بداند که با این الفاظ و ژست‌های فضاحت‌آور نمی‌تواند بر روی ملت ایران تاثیر بگذارد.
به گزارش آریا بازار به نقل از ایسنا، علی لاریجانی در اختتامیه سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در مصلی امام(ره) گفت: یکی دو روز پیش رئیس‌جمهور خودشیفته و عقب‌افتاده آمریکا ایران را تهدید کرد. آیا تصور می‌کنید با این تهدید روش ملت ایران تغییر می‌کند؟ چرا نمی‌فهمید فکر می‌کنید با این حرف‌های تند ایرانی‌ها را عصبانی می‌کنید؟
وی ادامه داد: ایرانی‌ها شما را می‌شناسند. ملت ایران ملتی باتجربه و صبور است اما باید از غضب صبر آن‌ها بترسید. این تحلیل که فکر می‌کنید با الفاظ و ژست‌های فضاحت‌آور می‌توانید بر روی ملت ایران تاثیر بگذارد، غلط است چون ملت ایران به قرآن تکیه کرده است.
وی تاکید کرد: مانورهای دیپلماتیک شما تاثیری روی اراده ملت ما چه در موضوع هسته‌ای و چه در سایر امور ندارد. ما راهی که امام (ره) برای‌مان طراحی کرده را ادامه می‌دهیم و سنت امام مبنی بر دفاع از مظلوم افتخار می‌کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افتخار می‌کنیم که در قانون اساسی ما آمده که باید از هر مظلومی در دنیا حمایت شود. این‌که امروز از مردم فلسطین و یمن حمایت می‌کنیم دلیلش آن است که آن‌ها گرفتار یک مشت درنده شده‌اند.
وی خطاب به صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها گفت: بدانید که رفتارتان را رصد می‌کنیم و به موقع جواب می‌دهیم. این رفتارها و کارهای شما تاثیری در مسیر و اراده ما ندارد. ما همان راه روشنی که امام (ره) در انقلاب پایه‌گذاری کرده است را ادامه می‌دهیم. ملت بزرگ ما به قرآن تمسک کرده و در مقابل رفتارهای گستاخانه شما با استقامت و پایداری می‌ایستد.
وی خاطرنشان کرد: کشورهای دمدمی‌مزاج که هر روز بر روی یک سکه هستند امروز دریوزگی رژیم صهیونیستی را می‌کنند و می‌خواهند رابطه برقرار نمایند که هیچ آینده‌ای پیش روی آن‌ها نیست چون آن‌ها حتی در برابر ابرقدرت‌ها مرتبه‌ای ندارند.
لاریجانی افزود: این‌که کسینجر می‌گوید منابع نفتی منطقه از اعراب برای آن‌ها ارزشمندتر است، دردآور است. چه کردید که این تلقی برای آن‌ها به وجود آمد. اعراب، مسلمان و پیرو رسول‌الله هستند اما برخی از رهبران آن‌ها کارهایی کرده‌اند که آن‌ها را به مسلمانان گستاخ نموده‌اند.
وی با تاکید بر این‌که «تربیت قرآن تربیت استقامت است»، گفت: مسلمانان به قدرت لایزال الهی تکیه می‌کنند. در شرایط فعلی اهل قرآن می‌تواند شرایط دنیای اسلام را تغییر داده و راه روشنی را تعریف کنند تا دیگران مجبور به تبعیت از آن شوند.
وی با اشاره به فرموده‌ای از امام علی(ع) گفت: طبق فرموده امام علی (ع) اگر شرایط دنیا شب تار شد این قرآن است که می‌تواند شب تار را تغییر دهد. لازم است که همه به این وصیت امام علی (ع) توجه کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین به فرموده‌ای از امام صادق (ع) اشاره و اظهار کرد: امام صادق (ع) به همه مسلمانان توصیه کرده که هر روز قرآن را گوش دهند و حداقل 50 آیه تلاوت کنند. لازم است به این توصیه عمل کرده و عادت خواندن 50 آیه قرآن در روز را داشته باشیم تا انس با قرآن مستمر باشد. این کار زمان زیادی نمی‌برد.
به گزارش ایسنا، لاریجانی در ابتدای سخنانش ضمن قدردانی از برگزاری سی‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم و تشکر از رئیس اوقاف و وزیر فرهنگ گفت: فرهنگ زیربنای مهمی در توسعه کشور است به طوری که بدون فرهنگسازی توسعه رخ نمی‌دهد. توسعه به بخشنامه‌های دولتی و قانونی نیست. اینها همه ابزار است توسعه در کشورها با اراده مردم محقق می‌شود.
وی ادامه داد: معمولا نشانه‌های وجود فرهنگ در کشورها را میزان خواندن روزنامه و کتاب عنوان می‌کنند. این‌ها نشانه است اما فکر می‌کنم آموزش‌های قرآنی در بین کارهای فرهنگی نقش برتری دارد. چون در روایات متعدد آمده که جایگاه حاملان قرآن رفیع است. این نشان می‌دهد که راه توسعه واقعی برای کشورها و کمال برای انسان‌ها انس با قرآن است.
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده سایر شاخص‌ها را نفی نمی‌کنم اما باید با رجوع به سنت‌های اسلامی خود بدانیم چه شاخصی می‌تواند یک انسان را در تراز اسلامی تربیت کند. قرآن کتابی است که انسان‌ها را از ظلمات به نور می‌برد و انسان را به کمال می‌رساند. لذا جامعه‌ای می‌تواند به توسعه برسد که با قرآن انس و علفت داشته باشد.
لاریجانی با اشاره به احادیثی از پیامبر(ص) درباره حاملان قرآن و جایگاه آن‌ها گفت: کسی که تمام قرآن را حفظ کند و حامل قرآن باشد گویا نبوت را در دل خود جای داده و به درجات بالایی از معنویت و فهم حقیقت رسیده است. این یعنی حاملان قرآن بزرگترین نعمت را دارند که عالم به قرآن شده‌اند.
وی با تاکید بر این‌که «قرآن کریم تجلی ذات اقدس الهی است»، گفت: کسی که حامل قرآن است نوعی از تجلی خدا را در خود می‌بیند؛ لذا اگر یک انسان بخواهد به حقیقت عالم دست پیدا کند باید به قرآن تمسک بجوید.
وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم کشور توسعه واقعی پیدا کند باید به سنت اسلامی‌مان رجوع کنیم. با تمسک به قرآن و مانوس بودن به آن‌ها انسان و جامعه در تراز اسلامی قرار می‌گیرد. اینکه رهبری مکرراً جامعه را به انس با قرآن و یادگیری، حفظ و تعمل در آن توصیه می‌کند به دلیل کیفیتی است که قرآن در سازندگی انسان و جامعه دارد.
رئیس قوه مقننه ادامه داد: بر این اساس اگر بخواهیم کشورمان توسعه پیدا کرده و امت اسلامی پیشرفت کند و از فتنه دور بیفتد باید اهل قرآن باشیم و باور کنیم که رشد واقعی و کمال جامعه از این راه میسر می‌شود. ممکن است مسیرهای دیگر کمک‌کننده باشد اما جوهر اصلی رشد و کمال جامعه میر قرآن است.
لاریجانی با اشاره به طباطبایی یکی از حافظان قرآن گفت: سال‌ها پیش کودکی به نام طباطبایی حافظ قرآن بود که حضورش در هر محافلی همه را تحت تاثیر قرار می‌داد. امروز این نسل در جامعه ما منتشر شده و تعدادی از آقایان و بانوان به قرآن توجه می‌کنند. بر این اساس آموزش و پرورش باید بهترین شیوه ها را برای آموزش قرآن در مدارس توسعه دهد. در نظام‌وظیفه نیز باید آموزش قرآن به نحوی گسترش یابد که در آن دوران ارتقاء معنوی را شاهد باشیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارهای خوبی در رادیو و تلویزیون درباره انس جامعه با قرآن صورت گرفته است، گفت: انس جامعه با قرآن باعث پایداری و استقامت می‌شود.
لاریجانی در پایان با اشاره به سالروز واقعه طبس گفت: امروز روز حمله آمریکا به ایران در طبس است که فضاحتی برای کارتر و آمریکا به باور آورد. امام (ره) در آن زمان گفتند که خدا به شن‌ها امر کرد که آمریکا را به این روز بیندازد این یعنی جامعه‌ای که به قرآن تکیه کند کمک‌های الهی هم به سمتش می‌آید.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

راهکار کنترل بازار ارز در پاییز و زمستان

گزارش روزانه بورس | 2 مهر 97

سطح پیچیدگی کالاهای تولیدی در کشورها

بندر چابهار برای جذب سرمایه گذاری، بستر مناسبی است

پاسخ مصباحی‌مقدم به گمانه دلار 40هزار تومانی با انتخاب رئیسی

دلار در کانال 16 هزار تومان؛ سکه و طلا رکورد‌های جدید ثبت کرد

تبانی 3 سازمان دولتی برای کشت پنبه تراریخته

برلین در 100 سال چقدر عوض شده؟

مظنه آپارتمان در منطقه قلهک چند؟ +جدول

توانمند سازی خودروسازی با رقابتی شدن بازار

تبلیغات و بازاریابی اینترنتی راه خروج کسب و کارها از رکود

بسته حمایتی دولت به زودی نهایی می‌شود

ممنوعیت اعطای تسهیلات بانکی به سربازان فراری و غایب‌ها

پرداخت ارز مسافرتی به یک بانک محدود شد

کدام خودروهای داخلی ارزان شده‌اند +جدول

قیمت انواع تلویزیون سایز بزرگ دربازار تهران؟ +جدول

نمودار تغییرات 2 ماه اخیر شاخص نرخ میلگرد آجدار

استخدام مترجم بازرگانی، در تهران

استخدام مهندس الکترونیک، مهندس کامپیوتر در شرکت سنجش افزار آسیا

استخدام مدیر بهره برداری از مجتمع های تجاری در تهران

تامین اعتبار پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال‌های95 و96

کلاهبرداری زن جوان از 100 نفر

روند صادرات محصولات پتروشیمی افزایشی است

صحبت های روحانی در جلسه بزرگداشت نلسون ماندلا +فیلم

رونمایی از طرح جدید اتحادیه اروپا برای دور زدن تحریم‌ ایران

روحانی هفته آینده وزرای اقتصاد و تعاون را معرفی می‌کند

دستور آقای وزیر 3ماه دیر صادر شد!

با 300 میلیون کجا می‌توان‌ خانه‌ خرید؟ +جدول

چرا استارتاپ شما از سوی سرمایه‌گذاران نادیده گرفته می‌شود؟

خودکشی مرد میانسال در بزرگراه نیایش

تداوم روند کاهشی قیمت خودروها در بازار

آقای شهردار اورژانس هوایی مأموریت شهرداری نیست / شهرداری تهران همه‌کاره نیست

توییت جدید ترامپ در مورد دیدار با روحانی

خودروهای 50 تا 70میلیونی بازار تهران +جدول

افزایش صددرصدی قیمت آجیل

استخدام کارشناس کنترل کیفی در فروشگاه اینترنتی معتبر در تهران

استخدام مدیره پروژه، مدیر زنجیره تامین در شرکت جهان خودرو-تهران

استخدام کارشناس فروش در شرکت بازرگانی آرمان گستر در تهران

استخدام کارشناس فنی در کرمان

استخدام اپراتور خط تولید در یزد

نفوذ تاجران کم سابقه در بازار ایران و عراق / پتانسیل بالای عراق برای سرمایه‌گذاری مشترک

استخدام برنامه نویس با سابقه کار

کشف 15مورد قاچاق انسان در گمرک

9ماه است یک گرم طلا تجارت نکرده‌ایم

نرخ انواع سکه و طلا در بازار امروز

مظنه واحدهای 100 متری در تهران +جدول

اختصاصی/ تثبیت قیمت طلا تحت تاثیر انتظار بازار

حباب سکه کاهش یافت/ مردم به خرید بدلیجات روی آورده‌اند

بازار خودرو دیگر کشش افزایش قیمت‌ را ندارد

قطعاً با پذیرش شروط FATF مشکلات مبادلات بانکی حل نمی شود