بازار آریا

آخرين مطالب

چرا باید به مشاور روانشناس مراجعه کنیم؟

مشاور روانشناس، راهنمای زندگی شماستاخبار تجاری

مشاور روانشناس به افراد کمک می‌کند تا در زندگی از حال خوب بهره مند شوند. در کنار یک مشاور روانشناس می‌توان بر بسیاری از مشکلات غلبه و بر آنها پیروز شد. بسیاری از افراد روزهای تلخی در زندگی داشته‌اند، روزهای سخت در کنار روزهای شاد پدیدار می‌شوند. دکتر مهدیه اسدی مقدم در این راه به افراد کمک می‌کند.

ImgeAlt

آشکار کردن ارزش زندگی برای افراد 

زندگی فرصتی ارزشمند برای انسان است. هر چند این فرصت محدود است اما ارزش آن بر هیچ کس پوشیده نیست. در زندگی تمام انسان‌ها فراز و فرودهایی وجود دارد که وجود یک مشاور روانشناس را ضروری می‌سازد. در کنار یک مشاور روانشناس خوب در تهران مانند دکتر مهدیه اسدی مقدم، می‌توان بر بسیاری از مشکلات غلبه کرد و بر آنها پیروز شد.

تلخی‌ها و شادی‌ها هر دو در زندگی انسان‌ها دیده می‌شود. نمی‌توان از سختی و تلخی گریخت می‌توان گفت هم سختی‌ها هم شادی‌ها بخشی از زندگی انسان است که شخصیت را می‌سازد. امروز حضور مفید یک مشاور روانشناس در زندگی انسان‌ها بر هیچکس پوشیده نیست. یک روانشناس خوب می‌تواند در بسیاری از تلخی‌ها و شادی‌ها حضور مفید و مؤثر برای انسان داشته باشد. یک مشاور ارزش زندگی را بیشتر برای افراد آشکار خواهد کرد و به افراد توان غلبه بر بسیاری از مشکلات و رویدادها را خواهد داد.

قرار نیست حتماً مشکلی وجود داشته باشد

بسیاری از مردم فکر می‌کنند باید یک بیماری روانی یا مشکل شدیدی در زندگی داشته باشند تا به مشاور روانشناس مراجعه کنند. این باور اشتباه است. برای تصمیم گیری در بسیاری از امور زندگی نیز نیاز به یک مشاور روانشناس وجود دارد. فردی که بتواند به افراد کمک کند تا بهترین تصمیمات را بگیرند. تصمیمات و انتخاب‌های زندگی انسان را می‌سازند. پس فردی که برای انتخاب و تصمیم درست به مشاور روانشناس مراجعه می‌کند از بقیه موفق‌تر خواهد بود.

مشاور روانشناس مناسب با مشکل خود را انتخاب کرد

با پیشرفت علم و تخصصی شدن امور در زمینه‌های مختلف روانشناسان مختلفی مشغول به کار هستند. مشاورین ازدواج، خانواده، مشاوره کودک، مشاوران بالینی و بسیاری دیگر از شاخه‌های روانشناسی مشغول فعالیت هستند. بهتر است با توجه به نوع مشکل خود به مشاور روانشناس مراجعه کرد. برای مثال اگر فردی قصد ازدواج دارد، مشاور ازدواج و اگر کودک مشکلی دارد می‌توان یک مشاور روانشناس کودک انتخاب کرد.

نقش پررنگ در نحوه برخورد با چالش‌ها و اتفاق‌ها

از کودکی تا بزرگسالی و رسیدن به سنین پیری رویدادهای مختلفی در زندگی پیش می‌آید. افراد در زندگی رویدادهایی را تجربه می‌کنند که می‌توانند تغییرات مهم و عدیده‌ای را به وجود آورند. تغییرات چه مثبت باشند و چه منفی همواره مستلزم تحمل استرس هستند. میزان استرس وارد شده در هر رویداد متفاوت است و رویدادهای مثبت زندگی و رویدادهای منفی را شامل می‌شود.

ازدواج، طلاق، تغییر شغل و مهاجرت همه رویدادهایی است که در آنها میزان زیادی استرس مشاهده می‌شود. زمانی که افراد با تغییرات و تلخی‌‌ها روبه‌رو می‌شوند و زمانی که احساس می‌کنند بر سر دوراهی قرار گرفته‌اند و نمی‌توانند به درستی تصمیم بگیرند تا بتوانند بر مشکلات و چالش‌های زندگی غلبه کنند نیاز به مشورت و مشاوره پدیدار می‌شود.

در این هنگام یک مشاور روانشناس می‌تواند نقشی پررنگ در برخورد با رویدادها و چالش‌ها در زندگی بازی کند. اینکه یک رویداد چگونه مدیریت شود و چه اثری را در زندگی بر جای بگذارد به نحوه برخورد افراد با آن بستگی دارد. یک مشاور روانشناس کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را گرفت و بهترین و مناسب ترین برخورد را در مواجهه با رویدادهای مختلف داشت.

یک روانشناس دارای دانش و تجربه لازم است

وقتی نیاز به مشورت وجود داشته باشد بهتر است چه فردی را برای این کار انتخاب کرد؟ طبیعتاً برای مشورت فردی باید انتخاب شود که دارای تجربه کافی و صلاحیت و دانش مناسب در زمینه مورد نظر باشد. یک مشاور روانشناس دارای دانش و تجربه لازم است و می‌تواند به افراد در حل مشکلات کمک کند. یک مشاور مانند یک همراه خوب به افراد در حل مشکل و یا مواجهه با رویداد استرس زای زندگی کمک می کند.

روانشناس به حرف‌های افراد گوش می‌دهد، آنها را همراهی می‌کند، با هدایت خود آنها را به شناسایی واقعی مشکلات می‌رساند و می‌تواند آنها را در شناسایی واقعی مشکلات یاری دهد. ممکن است بخشی از مشکل از نحوه برخورد با رویدادها پیش آمده باشد. مشاور روانشناس به شناسایی چنین مواردی کمک می‌کند. بهتر است برای مشورت بهترین را انتخاب کرد که بهترین فرد یک مشاور روانشناس خوب است.

یک روانشناس خوب از افراد یک تصمیم گیرنده خوب می‌سازد

مشاور روانشناس یک متخصص است. او روش‌های علمی مطالعه و بررسی رفتار و فرآیندهای روانی انسان را می‌شناسد و به آنها آگاهی دارد. برخورد او با مشکلات و رویدادها از دریچه علم است.

بنابراین اگر فردی به یک روانشناس مراجعه کند باید بداند که یک متخصص را در کنار خود دارد. او با تجربه خود در مواجهه با افراد مختلف می‌تواند بهترین مشاوره را برای گرفتن بهترین تصمیم به افراد دهد. در بسیاری از رویدادها و تصمیمات زندگی به یک مشاور روانشناس نیاز است. او با نگاهی که بر دانش روز متکی است به افراد برای بهترین تصمیم گیری یاری می‌رساند. یک روانشناس خوب از افراد یک تصمیم گیرنده خوب می‌سازد.

یک مشاور می‌تواند مشکل افراد را تشخیص دهد

کار روانشناس تنها محدود به مسائلی مانند طلاق، ازدواج، کار و … نیست. ممکن است فرد به دلایل مختلف دچار مشکلات روحی شده باشد. ممکن است بی خواب شده باشد. نتواند تمرکز کند. دچار بی اشتهایی عصبی شده باشد. افسرده و بی حال باشد و یا بر خود تسلط کافی نداشته باشد. در تمام این موارد باید به مشاور مراجعه شود.

یک مشاور روانشناس می‌تواند مشکل افراد را تشخیص دهد و به آنها در حل آن کمک کند. در چنین مواردی مهمترین کار تشخیص است. تا مشکل توسط یک روانشناس شناسایی نشود نمی‌توان راه‌های برطرف کردن و درمان آن را دانست. تشخیص یکی از مهمترین کارهای روانشناس بالینی است. در چنین مواردی نیاز به یک مشاور روانشناس بالینی است. اگر مشکل به درستی تشخیص داده شود راه حل آن نیز در دسترس خواهد بود.

احساس خوبی از مراجعه به مشاور روانشناس وجود خواهد داشت

این تجربه بسیاری از مراجعین به مشاورین روانشناس بوده است که پس از نشست مشاوره احساس بسیار خوبی دارند. آنها گزارش کرده‌اند که نوعی تخلیه هیجانی را تجربه کرده‌اند. علت آن نیز این نکته است که با مراجعه به یک روانشناس می‌توان تمام حرف‌ها و مشکلات را مطرح کرد. به راحتی گریه کرد و یا خندید. به راحتی بتوان با احساسات و مشکلات رو در رو شد و آنها را تجربه کرد. این اتفاقی است که با مراجعه به یک مشاور می‌افتد. پس بهتر است همین امروز برای مراجعه به یک مشاور روانشناس تصمیم گرفت.

انواع مشاوره روان شناسی

روان شناسی حوزه بسیار گسترده‌ای را شامل شده و به همین دلیل دارای انواع مختلفی است که در ادامه برخی از مهم‌ترین انواع  مشاوره روانشناسی ذکر شده است:
• مشاوره ازدواج
• مشاوره خانواده
• مشاوره سلامت روان
• مشاوره شغلی
• مشاوره تحصیلی
• مشاوره افسردگی
• مشاوره کودک

علاقه مندان جهت آشنایی با هرکدام می‌توانند به وب سایت کتر مهدیه اسدی مقدم به آدرس www.drmahdiyehasadi.com مراجعه تا اطلاعات جامعی را کسب کنند. همچنین می‌توان به صورت مستقیم از طریق شماره 02126711307 با خانم دکتر مهدیه اسدی مقدم در ارتباط بود.

انتشار محتوا:اخبار رسمی

ساير مطالب

شیف: ترامپ دوباره به آمریکا خیانت کرد

یونان با زلزله زدگان ایران ابراز همدردی کرد

کرونا نجیب‌تر از آنفلوانزا

آتش‌سوزی در سردخانه و انباری یک مرکز درمانی در تهران +عکس

توصیه‌هایی درباره نحوه دفع زباله‌های ویروسی

توصیه‌های وزارت بهداشت به بیماران خاص برای پیشگیری از کرونا

وزیر خارجه اتریش: گفت‌وگوهای صادقانه‌ای با مقامات ایرانی داشته‌ام

شبح قرمز در غرب پایتخت دستگیر شد

قرصی که ابتلا به سرطان تخمدان را کاهش می‌دهد

نگرانی مقامات بانک‌های مرکزی برای مقابله با کرونا

دستورات روحانی برای تسریع در امدادرسانی به زلزله‌زدگان

فوتی‌های "کرونایی" چگونه دفن می‌شوند؟

آخرین وضعیت مرزها و گمرکات ایران از زبان سخنگوی گمرک

«صبحانه» کالری‌ سوزی را دو برابر می‌کند

تعطیلی بخش آموزشی دانشگاه تهران

٨ تیم امدادی به مناطق زلزله‌زده «زرآباد» اعزام شدند

کاهش محسوس آمار اهدای خون در استان تهران

مدارس قم و دانشگاه‌ها تا پایان هفته تعطیل شد

بستری شدن 18بیمار مشکوک به کرونا در گلستان

مدارس اصفهان امروز تعطیل نیست

درخواست پرسپولیس برای تغییر نتیجه بازی با سپاهان

آمار روزانه بازار سهام - 1398/12/05

اولین‌های بورس - 1398/12/05

قطعی شدن خط اعتباری فاینانس 630 دستگاه واگن برای متروی پایتخت

مرکز تعمیرات و نوسازی ناوگان رجا به خوبی فعال شده است

کاهش سهم ریل از حمل بار در برابر جاده

دست‌اندازهای مالی پیش‌روی حمل‌ونقل ریلی

آغاز به کار نخستین درگاه الکترونیکی ارائه خدمات پستی

جایگزین روغن «الف» برای خودروهای رنو

یاری صنعت فولاد به بخش نفت و نیرو

تعویق مذاکرات صنایع لاستیکی سهند به‌دلیل کرونای چینی

پرواز بازدهی با بال‌های سبدگردان آسمان

در انتظار معرفی مدیرعامل استقلال

کرونا ورزش ایران را سردرگم کرد !

جنجال بر سر انتخاب رئیس جشنواره کن

آلبوم «صنم ناهنجار» علی قمصری منتشر شد

هشتمین اتوبوس دیابت و چاقی کشور در تبریز راه‌اندازی می‌شود

آمادگی برای کار در 28 مخزن نفتی

تامین پایدار آب شرب مردم اصفهان

پایش وضعیت بهداشت مدارس در قزوین

کمک کلان‌شهرها به سیستان و بلوچستان

شمال و مشهد آماده مسافران عید

مدیریت فرآیند بازسازی در شرکت‌های مهندسی

بهره‌وری بالاتر با درک «تیپ‌های زمانی»افراد

قدم برداشتن فراتر از مرزهای سازمان

کناره‌گیری فیس‌بوک و سونی از کنفرانس توسعه دهندگان بازی

اعلام آمادگی بانک مرکزی برای همکاری با صندوق نوآوری وشکوفایی

آمادگی زیرساخت‌های ارتباطی کشور برای انتخابات الکترونیک

ارسال بیش از 52 میلیارد پیامک درون‌شبکه

آینده صنعت تکنولوژی به روایت نادلا