آخرين مطالب

واکنش مردم به گرانی دلار طلا و ارز

واکنش مردم به گرانی دلار

  بزرگنمايي:

آریا بازار - قیمت دلار امروز از مرز 4930 تومان هم فراتر رفت. کاربران تسنیم در واکنش های مختلفی به افزایش قیمت ارز از آقای رئیس جمهور خواستند، به جای طرح مسائل حاشیه ای مثل رفراندوم، بازار ارز را دریابد.

افزایش قیمت دلار که صراف‌ها و فعالان بازار عامل اصلی آن را بانک می‌دانند درحالی کماکان ادامه دارد که قیمت دلار صبح امروز از 4930 تومان هم عبور کرد. این رکورد درحالی برای نرخ دلار ثبت شده که امروز سخنگوی دولت به مردم توصیه کرده بود برای خرید ارز هول نزنند.
نوبخت درباره آشفتگی بازار ارز و افزایش قیمت دلار در جمع خبرنگاران گفت: "بازار پول در اختیار بانک‌هاست و سپرده‌ها تقلیل نکرده است، کار بانک مرکزی نظارت است و اعطا سپرده آن قانونی است. این تلاطم برای دولت قابل قبول‌ نیست. بانک مرکزی برنامه‌هایی دارد که به زودی اجرا خواهد شد. از ملت می‌خواهیم به کشورمان کمک کنند و برای وارد شدن به بازار ارز هول نزنند، خبر دارم که قیمت ارز حتما به جایگاه حقیقی خود بازخواهد گشت."
امروز البته محمد نهاوندیان معاون اقتصاد ی رئیس جمهور هم به گرانی های دلار واکنش نشان داده و گفته: "این حرف که دولت خود بدنبال افزایش نرخ ارز است، حتما نادرست است. در نوسانات ارزی، خیلی مهم است که عامل این نوسانات از جنس اقتصاد ی است یا روانی و سیاسی است؟"
نهاوندیان تاکید کرده است: "تفاضل تورم داخلی و خارجی بر اساس قانون باید بر نرخ ارز تاثیر بگذارد و جنس نوسانات اخیر بدلیل آن است که تقاضای غیر اقتصاد ی دنبال ملتهب کردن بازار بوده و هست و لذا باید اقدامات هوشمندانه ای کرد و تقاضای سفته بازانه مدیریت شود. برهمین اساس بانک مرکزی و وزارت نفت اعلام اوراق مشارکت ارزی خود را خواهند داشت و ما باید از فرصت موجود برای تجهیز منابع استفاده کنیم."
در هیاهوی گرانی دلار دو بار از رییس جمهور سؤال شد که می‌داند قیمت هم‌اکنون چقدر است که وی در هر بار تأکید کرد قیمت این رقم نیست!
یک بار در مصاحبه تلویزیونی از روحانی سؤال شد که "می‌دانید قیمت دلار 4750 تومان شده است؟" که وی پاسخ داد: نه، قیمت دلار آن‌قدر نیست و شما (مجری) نرخ تعیین نکنید.
وی در همان گفتگو و از دوربین سیما به مردم اطمینان داد که خیالشان بابت دلار راحت باشد.
یک بار دیگر یعنی هفته قبل نیز در نشست خبری، روحانی در پاسخ به این سؤال که "آیا می‌دانید قیمت دلار 4 هزار و 800 تومان شده است؟" گفته بود "نه، قیمت این نیست" و به فعالان بازار ارز اطمینان داده بود که "ذخایر کافی برای ارز داریم" البته روحانی قبل‌تر هم به مردم اطمینان داده بود که خیالشان راجع به دلار راحت باشد ولی از زمانی که روحانی خیال مردم را برای دلار راحت کرد تا امروز دلار بیش از 300 تومان گران شده است.
به‌نظر می‌رسد رییس جمهور برای اینکه در جریان تغییرات قیمت دلار در بازار ارز باشد از مشاوران خود و یا رییس کل بانک مرکزی بخواهد که گزارش روزانه از خیابان فردوسی را به وی ارائه دهند.
کاربران تسنیم در گزارش های این خبرگزاری از بازار ارز نظراتی را به ثبت رسانده اند که بسیار قابل تامل است و جا دارد که آقایان مسئول حرف دل مردم را بشنوند؛ در ادامه مشروح نظرات تسنیم درباره بازار ارز را می خوانید؛
ناشناس:
برادر من کاری به خیابان فردوسی ندارم و در تعجبم چرا دولت یک نرخ مشخص برای واردات کالاهایی که مشمول دریافت ارز مبادلاتی نیستند اعلام نمی کند و سرنوشت قیمت تمام شده این واردات را که 90 درصد واردات کشور است به چهارراه استانبول سپرده است؟
علیخانی:
در تظاهرات 22 بهمن به شخصی برخورد کردم که جمله زیبایی گفت " هرکس برای ادامه تحصیل به انگلستان و امریکا رفته و مدرک گرفته قطعا جاسوس است یا به نوعی در خدمت آنهاست " بازار ارزی و پولی ما دست یهودی های اسما مسلمان است اینها بلاشک در دایره فراماسونری هدایت می شوند.
* پیش فروش سکه مسکن بازار ارز بود که درست اجرا نشد
Mjhgv:
پیش فروش سکه با قیمت واقعی تنها مسکن حال حاضر برای نوسانات ارز و سکه هست، وقتی بانک خودش سکه را با قیمت بسیار بالا در حراج کارگشایی به دلالان میده و دلالان باید بالاتر ببرند تا سود کنند و وقتی که پیش فروش سکه بدون قیمت میکنه و مردم میبینند در بازار ت ارزانتر هست مشخصه که این نوسانات نجومی میشود
ناشناس:
* چرا روحانی رفراندوم را مطرح کرد؟ آیا میدانست بازار ارز چه می شود؟
عبدی:
روحانی شاید میدانست برای ارز چه اتفاقی قرار است بیفتد که مساله رفراندوم را مطرح کرد .تا مردم و رسانه ها را به ان مشغول کند. بله جانم
کاربر:
بانک مرکزی فقط در برابر اسناد مثبته مبنی بر خرید کالا یا خدمات خارجی ارز بپردازد و باید در برابر تبدیل سپرده های بی کیفیت به ارز مقاومت نماید و ان را ممنوع اعلام کند.
ناشناس:
هیچ ارزی تکون نخورده فقط پول ایرانه که هر روز بی ارزشتر میشه پول کشورهای دیگه نسبت به هم ثابت اند
اسد:
خداوندا ایران وایرانی را از دروغ دور بدار وکاری کن که ایرانی دروغ نگوید.
عبدالله:
آقای رییس جمهور بجای نظریه پردازی روی رفراندم وانتخابات روی واقعیات روزمره مردم وقت بگذارد وآنها رابرطرف کند
رشیدی:
دلار با سیاست آمیخته شده فردا اگر بیدار بشیم ببینیم دلار ده هزار تومان شده نباید تعجب کنیم ایشون رئیس جمهور خوب ما هستن که اینطور شده اگر بد بود چی میشد
* آقای روحانی الان از خواب بیدار می شوی می دانی دلار چند است؟
Ali:
فقط سپاه باید جلوی این دلالان ارزی دولتی رانتی را بگیره، بقول آقای روحانی که در تبلیغاتش گفته بود آدم از خواب بیدار میشه نمیدونه قیمت دلار چنده؟ حالا باید همین سوال را از خودش کرد مردم اون رفاه مد نظر روحانی را نمیخواهند دلار باید تک نرخی بشه، دلار باید تک نرخی بشه تا رانت برداشته شود،، مردم شهید و جانباز دادند تا این وضعیت را ببینند؟،،، سکه باید به قیمت واقعی به مردم بدهند
مهران:
اینم از روحانی و سیف و ظریف.
پدر بیکار:
والا ادم نمیدونه درد دلشو با چه جمله ای شروع کنه اگرم بخوای دوتا حرف بار این مسئولین بی کفایت کنی سایتا حرف واقعیتو تایید نمیکنن ...
* رفراندوم برای ریاست جمهوری؟!
حسین:
من با نظر رییس جمهور در مورد برگزاری رفراندم موافقم حتما باید صلاحیت این آقا رو برای ریاست جمهوری به رفراندم گذاشت
مهدی:
خاک بر سر این اقتصاد لعنتی که مارو به خاک سیاه نشوند
* ارزش پول ملی 20 درصد سقوط کرد؟
رضا:
در عرض چند ماه گذشته دلار 800 تومان گرانتر شده است . یعنی معادل 20 درصد ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم سقوط کرده است. لذا در سال آینده باید حداقل 20 درصد حقوق ها اضافه شود تا قدرت خرید 96 مردم حفظ و تثبیت شود و 10 درصد هم بابت تورم افزایش حقوق داشته باشیم . آنهم برای همه کارکنان بطور مساوی . قرار نیست کارمندی که چهار سال است استخدام شده چند سال افزایش بگیرد و حقوقش با کارمندی که 20 سال سابقه دارد برابر شود این عین بی عدالتی و نادیده گرفتن سابقه سنواتی و بر خلاف عقل و وجدان است
حسین:
سکه با پیش فروش بانک شده 1560 هزار، چرا به قیمت پایه نمیدن تا مردم داراییشون را به دلار تبدیل نکنند؟؟؟ جلوی این توطئه اقتصاد ی را بگیرید،، هدف ناراضی کردن مردم از نظام هست،، بروید کانالهای امدنیوز و امثال آن را بینید چطور مردم را تشویق میکنند به تبدیل دارایی به دلار،، جلوی این وضع را نگیرید دیگه مشخص نیست چی میشه.
سیدی:
جناب اقای رئیس جمهور خودشون رو به خواب زدنند. کسی که هم که خودشو به خواب بزنه ، امان از اینکه بتوان بیدار کرد.و الا چه دلیل عقلانی برای افزایش دلار وجود ندارد ؟ مگر بی لیاقتی بانک مرکزی و دلال بازی خود دولت .
نام شما:
به نظرم آقای روحانی حرف از اسلام و راستگویی و رای حرف نزنه بهتره.هرچی بیشتر حرف میزنه مردم بیشتر بی اعتمادتر میشن. من نمیدونم اگر انقلاب نبود این آقا و دوستانش داشتن چیکار میکردن. همین انقلاب شماها رو از روستاها به اینجاها کشوند.شما دروغ گفتید و به رقیب انتخاباتی تهمت زدید و طلبکار هم شدید حالا چوبش رو میخورید. مردم را گول زدید. خداوند مطمئنن در همین دنیا هم جواب شماها رو خواهد داد.
* گرانی دلار برای کسری بودجه و تامین عیدی کارمندان؟
مهدی:
همین طور بریم دیگه کم مونده پول ایرانی رو بافرغون حمل ونقل کنیم. آفرین که اینهمه به فکر ارزش پول ایرانی هستید. صندوق دولت هم که پرشد. همون کاری که احمدی نژاد انجام داد وآخر سر مدعی شد صندوق رو با چندین برابر به دولت بعدی تحویل داده.
gdfghd:
هزینه جابجایی با فرغون را چطور میخواهی حساب کنی؟
رمضانی:
این رییس جمهور وقتی توی برف خونشو عوض کرد باید فاتحه اش را می خواندند. این ها که به فکر درد مردم نیستند
FGSGS:
واقعا نمیخواهید یک فکری برای این مشکل بکنید؟!
* خودکرده را تدبیر نیست
کاربر:
قبلا می توانستیم بگوییم افزایش نرخ دلار بخاطر کاهش فروش نفت و تحریم ها ست الان چه بهانه ای برای بالا رفتن دلار داریم. جز سوء مدیریت که بخاطر پرداخت سودهای ساختگی بانکی به سپرده هاست. دولت با وجود جذب میلیاردها دلار فاینانس و سرمایه گذاری خارجی، فروش روزانه 2.5 میلیون بشکه نفت، صادرات میلیاردها دلار میعانات گازی همچنان از مدیریت ارزی کشور ناتوان است. خود کرده را تدبیر نیست. هر چند که شعارش تبدبیر و عدالت باشد!
* آقای روحانی نوک پیکان سمت شماست/ شما باید مشکلات را حل کنید نه هیچ کس دیگر
هیچکس:
جالبه ازونطرف مصاحبه می کنه که هیچی نیست و ازین حرفها ازونطرف هم میاد عرضه دلار به بازار رو محدود میکنه ازونطرف هم میگه باید این وضع بازار رو درست کنند انگار یه نفر غیر از رییس جمهور داره این حرفها رو میزنه اقای روحانی نوک پیکان تمام این حرف ها خود شمایی شمایید که باید درستش کنید نه کس دیگه ای خودتونم از همه بهتر می دونید. بقول رهبر که حق نداری از طرف اپوزوسیون حرف بزنی چون شما توی اجرایی کشور هستین و تمام مسئولیت بر دوش خود شما هست نه شخص دیگه ای. دیگه احمدی نژادی هم نیست که تقصیرات رو گردنش بندازین و الان خیلی واضحه که این چهار سال چی کاشتین که درو محصولش این شده!
احمد:
فدای سر رئیس جمهورمحبوب دلها این افزایش 90 تومانی امروز که چیزی نیست یعنی فقط ارزش ریال ما با این افزایش 900 برابر کاهش یافته است در مقابل دلار.
ناشناس:
رئیس جمهور خوب بلده که حاشیه درست کنه حتی در روز 22 بهمن انقلاب را ببره زیر سوال و از رفراندوم سخن بگه بجای برطرف کردن مشکلات بر مشکلات اضافه کند
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

اخبار خواندنی

ادامه روند صعودی قیمت طلا با کاهش ارزش دلار آمریکا

تازه ترین تحلیل کیتکو نیوز از تاثیر ارزش دلار آمریکا بر قیمت طلا

تحلیل اف ایکس استریت از احتمال افزایش قیمت طلا تا 1400 دلار

سود خودروسازان از افت‌وخیز بازار/کاهش 1 میلیونی قیمت‌ها+ جدول قیمت خودرو

شوک دلار تکراری است اما پند نمی‌گیریم

افزایش قیمت ارز پول ملی را بی‌ارزش کرده است/ یک پیشنهاد به دولت

دزدی 2 میلیون دلاری از بانک هندی با استفاده از سوئیفت

دومین بازار آزاد ارز هم متولد شد! "بازار آزادِ آزاد"

آمریکا رقیب ایران در بازار نفت می‌شود

روند نزولی دلار در سال 2018 ادامه خواهد یافت/ سرمایه گذاران طلا بخرند

نوسان بازار سهام و کسری بودجه مهمترین چالش های رئیس جدید فدرال رزرو

"سامانه ثبت‌سفارش" و "دلار" تجار را سرگردان کرد!

پیش فروش سکه مالیات ندارد + اسامی شعب

آغاز دور جدید پیش فروش سکه از امروز؛ قیمت 1.3 و 1.4 میلیون تومان

اس‌اندپی500 قویترین هفته 5 سال اخیر خود را ثبت کرد

رشد 3 درصدی قیمت جهانی طلا در هفته ای که گذشت

نظرسنجی کیتکو نیوز درباره روند قیمت طلا در هفته آینده

آیا قیمت طلا تا پایان امسال به 1100 دلار کاهش خواهد یافت ؟

بازگشت دلار به کانال 4800 تومانی/ افت نامحسوس قیمت سکه

فراخوان کانون صرافان برای معرفی اخلالگران بازار ارز

3 اقدام جدید بانک مرکزی برای کنترل قیمت دلار/سیف: دیگر اجازه دلالی نمی‎دهیم

شوک در بازار خودرو/ رشد 2 تا 30 میلیون تومانی قیمت در چند ساعت

جزئیات برنامه بانک مرکزی برای مدیریت و کنترل التهابات بازار ارز

طلا هنوز می تواند به هدف 1380 دلار دست یابد

افزایش قیمت جهانی طلا تحت تاثیر رشد نرخ تورم آمریکا

سال جدید چینی موجب رشد فزاینده تقاضای طلا خواهد شد

ریسک های سیاسی موجب افزایش شدید قیمت جهانی طلا خواهد شد

قیمت طلا در حال ثبت بهترین عملکرد هفتگی در 2 سال اخیر

بانک های روسیه آماده بستن سوئیفت هستند

حمایت نهادهای بین‌المللی از ریپل/ سومین ارز دیجیتال در آستانه صعود

دستگیری دلالان ارز از سوی نیروی انتظامی/ دلار ارزان شد

ادامه روند صعودی قیمت طلا تحت تاثیر افول دلار آمریکا

تقاضای طلا در بخش تکنولوژی با افزایش روبرو شد

تحلیل اینوستینگ از چشم انداز قیمت فلزات گرانبها در روزهای آینده

الگوی روسی مهار دلار

دلار در یک قدمی 5000 تومان

واکنش مردم به گرانی دلار

تدبیر جدید دولت برای کنترل بازار ارز/اوراق مشارکت ارزی در راه است

خبر خوش درباره طلا/ کاهش مالیات بر ارزش افزوده طلا از سال آینده

رکورد جدید قیمت دلار در فردوسی/ پرسش تسنیم از رئیس جمهور

مدیران سامسونگ امروز به دادستانی‌کل می‌روند

قیمت طلا پیش از اعلام آمارهای تورم آمریکا تغییر نکرد

آشفتگی بازار ارز تداوم نخواهد داشت

ابهام جدی در موفقیت‌آمیز بودن همکاری ایران با FATF

مهمترین رویدادهای اقتصادی هفته آینده

آیا نرخ ارز به ثبات می‌رسد؟ /بازار آرام میشود؟!

پیش‌بینی‌هایی از اقتصاد 97

افزایش سقف برداشت از خودپردازها به 500 هزار تومان از 25 اسفند

فدرال رزرو آمریکا امسال 4 بار نرخ بهره را افزایش می دهد

اپل‌واچ از ساعت‌های مشهور سوییسی سبقت گرفت